Išnaudokite vaizdų (paveikslėlių) optimizavimo galimybes
Su vaizdais susijusi informacija gali būti pateikiama naudojant „alt“ atributą
Vaizdai, paveikslėliai gali atrodyti kaip nesudėtingas svetainės komponentas, tačiau Jūs galite juos optimizuoti ir iš to gauti naudos. Visi Jūsų svetainėje naudojami vaizdai gali turėti individualius failo pavadinimus ir „alt“ atributus. „Alt“ atributas suteikia galimybę nurodyti paveikslėliui alternatyvų tekstą, kas pasitarnauja tokiais atvejais, kai dėl kokių nors priežasčių paveikslėlis negali būti rodomas.
Kodėl reiktų naudoti „alt“ atributą? Jei vartotojas žvalgosi Jūsų svetainėje naudodamas naršyklę, kuri nepalaiko vaizdų arba naudoja alternatyvias technologijas, tokias kaip „screen reader“, tuomet apie paveikslėlį informaciją suteikia būtent „alt“ atributo turinys.
Kita priežastis, jei Jūs paveikslėlį naudojate kaip nuorodą, to paveikslėlio „alt“ tekstas bus traktuojamas panašiai kaip ir tekstinės nuorodos „anchor“ tekstas. Tačiau yra nerekomenduojama svetainės navigacijos vidinėms nuorodoms naudoti per daug vaizdų, kai tekstinės nuorodos gali tarnauti lygiai tam pačiam tikslui. Galiausiai, Jūsų įdėtas darbas, suteikiant paveikslėliams failų pavadinimus ir „alt“ tekstus, padės vaizdų paieškos projektams (tokiems kaip „Google“ vaizdų paieška) lengviau suprasti, kas vaizduojama Jūsų svetainės vaizduose bei juos pateikti vaizdų paieškos rezultatuose.
Vaizdo failų optimizavimo būdai:
- nuotraukas pavadinkite jas apibūdinančiu raktažodžiu (raktažodžių grupėmis). Jie turi būti lengvai suprantami tiek „Google“, tiek vartotojui;
- optimizuokite „alt“ atributus;
- sumažinkite atvaizdų matmenis iki optimalaus dydžio. Per didelės nuotraukos gali mažinti svetainės užkrovimo greitį;
- pasirinkite tinkamą nuotraukų failo tipą;
- naudokite nuotraukų žemėlapį (angl. site-map);
- nenaudokite per mažų vaizdų;
- įsitikinkite, kad svetainėje esantys vaizdai yra aukštos kokybės.
Talpinkite failus specializuotuose kataloguose ir valdykite juos naudodami bendrą failų formatą
Vietoje to, kad laikytumėte failus netvarkingai išsimėčiusius per visą Jūsų domeną galybėje katalogų ir pakatalogių – konsoliduokite savo vaizdus į vieną katalogą, pvz., brandonsbaseballcards.com/images/. Tai palengvins kelią į vaizdus.
Naudokite dažniausiai, daugumos naršyklių, palaikomus failų tipus: JPEG, GIF, PNG, ir BMP. Taip pat naudokite išplėstinius failų pavadinimus, kuriuose būtų nurodomi ir failų tipai.
Terminai:
„Screen reader“ – programinė įranga, kuri įgarsina ekrane esančią informaciją arba ją verčia Brailiu.
„ASCII kalba“ – tai kalbos pavadinimo „American Standart Code for Information Interchange“ santrumpa. Lietuviškai „amerikietiškas informacijos mainų koduotės standartas“. ASCII kalba tai simbolių koduotė, kuri yra pritaikyta anglų kalbos abėcėlei. Šie kodai naudojami įrašyti, saugoti ir atvaizduoti tekstinį turinį kompiuteriuose, mobiliuosiuose bei kituose komunikacijos įrenginiuose.
Geriausia praktika
Naudokite trumpus, glaustus, bet informatyvius failų pavadinimus ir „alt“ tekstus
Failų pavadinimai ir „alt“ tekstai (ASCII kalboje), kaip ir daugelis kitų puslapio dalių bei elementų, naudojamų optimizacijai, yra geriausi tuomet, kai jie trumpi, aiškiai nusakantys esmę.
Ko derėtų vengti?
- Bendrinių, netikslių, abstrakčių failų pavadinimų, tokių kaip: „image1.jpg“, „pic.gif“, „1.jpg“. Kai kurios svetainės gali turėti tūkstančius paveikslėlių, tokiu atveju puikus sprendimas – paveikslėlių pavadinimų automatizavimas.
- Itin ilgų failų pavadinimų.
- Raktažodžiais perkrautų „alt“ tekstų, kai į „alt“ žymų laukelius yra kopijuojami ištisi sakiniai, raktažodžių kratiniai.
Vaizdus naudodami kaip nuorodas, kartu pateikite ir „alt“ tekstą
Jeigu nusprendėte paveikslėlius naudoti kaip nuorodas, parašę glaustą ir informatyvų „alt“ tekstą padėsite „Google“ paieškos sistemai daugiau sužinoti apie puslapį, į kurį tas paveikslėlis veda. Kad būtų paprasčiau, įsivaizduokite, jog rašote tekstinės nuorodos „anchor“ tekstą.
Ko derėtų vengti?
- Itin ilgų „alt“ tekstų, kurie gali būti suprasti kaip šlamštas (angl. spam);
- Vien tik vaizdų naudojimo (vidinėms) nuorodoms, svetainės navigacijai.
Pateikite vaizdų „sitemap“ (liet. svetainės žemėlapio) failą
Svetainės vaizdų žemėlapis (angl. an Image Sitemap) gali suteikti „Google“ daugiau informacijos apie Jūsų svetainėje randamus vaizdus. Šio žemėlapio struktūra yra panaši į XML Sitemap failą, kuris yra skirtas svetainės puslapiams.
Šaltinis: Google Webmaster Guidelines